środa, 13 czerwca 2012

"Autohipnoza świadoma i nieświadoma.Skuteczna terapia Twoich ograniczeń"

Autor: Andrzej Kaczorowski
Tytuł: Autohipnoza świadoma i nieświadoma.Skuteczna terapia Twoich ograniczeń
Liczba stron: 276
Czas czytania: 4 dni


Moja opinia: Rzadko czytam książki polskich autorów, jednak nie jestem do nich uprzedzona.Z taką tematyką zapoznaje się po  raz pierwszy.

Sięgnięcie po tę książkę umożliwiła mi współpraca ze Studiem Astropsychologii. Dzięki temu zapoznałam się bardzo dokładnie z terminami używanymi na co dzień lub tymi bardziej medycznymi.
Na przykład ludzie często maja wrażenie,że to co widzą już kiedyś się wydarzyło, zwane jest Deja Vu. Dzięki tej książce mogłam się przekonać czemu to zjawisko zachodzi.
Hipnoza może pomóc nam wielu aspektach naszego życia.
Może pomóc  człowiekowi, gdy nie radzi sobie z codziennością, w stanie depresji albo na przykład z panicznym lękiem przed czymś - zwanym fobią.
Pan Kaczorowski stanął na wysokości zadania tłumacząc bardzo dokładnie wszystkie terminy oraz informacje związane z hipnozą. Myślę, że podjął się trudnego zadania, ponieważ opisał trudną i kontrowersyjną tematykę.
Wiele ludzi z wrogim nastawieniem pod chodzi do hipnozy i gabinetów, w których te seanse się odbywają. Pan Andrzej po przez tą publikację chciał otworzyć ludziom oczy i pozwolić zrozumieć nam całą zawiłą tematykę. Bo niestety z nami jest także mówimy o czymś źle jeśli tego nie znamy. autor pokazał nam jak ważną rolę odgrywa poprawne współdziałanie umysłu,ducha oraz ciała.
Urozmaiceniem tekstu na pewno są historyjki różnych pacjentów zawarte są w nich droga do całkowitego wyleczenia oraz ćwiczenia, które pozwolą nam wprowadzić się w stan autohipnozy.
Do książki dołożona jest również płyta na której jest osiem nagrań pozwalających nam uspokoić się oraz zrelaksować.
Książkę polecam wszystkim osobą,które interesują się medycyną lub psychologią oraz wszystkim tym,którzy moją problem z relaksacją.

Za książkę i zaufanie serdecznie dziękuję:


6 komentarzy:

 1. Zwykle nie sięgam po tego typ pozycje, ale zjawisko hipnozy od dawna niesamowicie mnie interesuje. Myślę, więc, że dla tej książki zrobię mały wyjątek i przejrzę ją przy okazji.

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie do końca mój rodzaj książek, ale przecież otwieram się na nowe gatunki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm, całkiem ciekawe. Takich książek nie czytam często, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć po coś wyjątkowego, jak to :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ta tematyka jest daleka od moich zainteresowań, więc po prostu spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oooo.. wydaje się być ciekawa, może również poproszę o egzemplarz do recenzji ^ ^

  OdpowiedzUsuń

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)