piątek, 9 listopada 2012

"Siedem duchowych praw superbohaterów. Obudź w sobie moc"

Autorzy: Deepak Chopra, Gotham Chopra

Tytuł: Siedem duchowych praw superbohaterów. Obudź w sobie moc.

Tytuł oryginalny: The seven spiritual laws of superheroles Harnessing Our Power to change the World 
Liczba stron: 185
Czas czytania:  3 dni


Moja opinia: Gdy otworzyłam paczkę od wydawnictwa (za którą serdecznie dziękuje) ta okładka od razu przykuła moją uwagę. Osobiście nie podobają mi się autorzy na swoich własnych książkach, ale nie oceniajmy po okładce, jak to mówią.  To nie tragiczne zdarzenie definiuje nasze życie lecz wybory, których dokonujemy, by się z tą tragedią uporać

Następnie ogarnęło mnie przerażenie, ponieważ nie wiem nic o bohaterach w rajtuzach, latających nad wielkimi miastami nocą. Nigdy nie byłam szczególnie wielką fanką komiksów. Czasami przeczytałam jakiś, ale nie zachwycałam się nimi to nie były moje klimaty. Pamiętam, że jako mała dziewczynka oglądałam w telewizji bajki z Supermenem, Hulkiem i Spidermanem. Jednak nigdy nie zagłębiałam się w to co może przynieść człowiekowi znajomość komiksów, ile dzięki nim autorzy próbowali nam przekazać, aż do czasu  przeczytania tej książki.

                               Na każdego Ghandiego przypada Hitler.

   Poznałam kolejnego znakomitego pisarza. Deepak Chopra bardzo lekkim piórem przedstawia  zasady, którymi moim zdaniem powinien kierować się każdy człowiek. Pokazuje, że komiksowe postacie nie zostały przez swych stwórców wymyślone tylko dla lepszego marketingu.Mają pokazywać szaremu czytelnikowi jak należy postrzegać rzeczywistość, aby nie zgubić się w jej wirze.
Ta pozycja nie opiera się tylko do historii obrazkowych, odwołuje się także do mitologii greckiej i rzymskiej, Biblii oraz Buddyzmu. Autor względu na swoje pochodzenie przybliża czytelnikowi, również opiera się też na   bohaterach komiksów hinduskich.

          Nasze poczynania są wypadkową osób, związków, znaczeń, kontekstów i zdarzeń otaczających nas w         danym momencie. 

Gotham Chopra to syn pana Deepaka jego udział w książce jest sporadyczny, ale dzięki swoim historia, rozmową i dyskusją zbogaca i daje nowe wątki do książki. Dzięki nie mu uśmiech nie schodził mi z twarzy przy czytaniu.

         Strzeż się! Jeśli tylko dostrzeżesz własne odbicie, staniesz się idolem samego siebie.


Siedem praw objaśnionych w książce to między innymi: równowagi,transformacji mocy, miłości,kreatywności,intencji,transcendencji.Każdy rozdział jest poświęcony osobnemu "prawu bohatera". Oprócz nich są dwa dodatki jak aktywować mózg superbohatera oraz jego lista lektur.Przed każdym rozdziałem jest obrazek przedstawiający jakiegoś bohatera (wykonany chyba przez Gothama Chopra) i opis w pigułce tematu poruszanego w tym rozdziale. Za to po każdym autor podaje nam w kilku punktach posumowanie.

Pomyśl o olimpijczykach, wielkich artystach, baletnicach, muzykach, poetach lub dowódcach – zwykłych ludziach, którzy byli w stanie wznieść siebie na poziom niezwykłości, dzięki temu, że pozwolili, aby świadomość przez nich przepłynęła

Książka jest dla osób, które chcą pracować nad swoim charakterem. Chcą zmienić coś w swoim życiu, bo czują się osaczeni lub niespełnieni. Jednak nie można po przeczytaniu tej pozycji odłożyć ja na półkę i odesłać w zapomnienie - trzeba powoli opisane w niej zasady wplatać w życie. Zainteresują się nią również fani komiksów.

 Najlepsze historie o superbohaterach są jednocześnie opowieściami o nas samych. Są oni metamorfozą wyzwań i konfliktów, z którymi musimy się mierzyć w swoim codziennym życiu

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuje:

6 komentarzy:

 1. Hm, to jednak książka nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tek książki chyba nie skorzystam... Wytypowałam Cię do Liebster Bloga, zapraszam do zabawy i pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nominuję cię do zabawy liebster :) www.recenzje-cherry.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze powiedziawszy, to jakoś ta książka mnie odrzuca..

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej! ^^ Dostałaś ode mnie nominację do Liebster Blog! Więcej info na moim blogu. ;)
  Pozdrawiam. ^^

  http://szukaj-po-drugiej-stronie.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Oooo napisałaś tą recke nareszcie. :P

  OdpowiedzUsuń

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)