czwartek, 22 listopada 2012

"Silna i kobieca. Jak wzmocnić swój magnetyzm"

Autorka: Rachael Jayner Groover


Tytuł: Silna i kobieca. jak wzmocnić swój magnetyzm.


Tytuł oryginalny: How to increase Your Magnetic presence and attract the attention You  want

Liczba stron: 260
Czas czytania: 3 dni


Moja opinia: Patrzę się w ekran i myślę co napisać. Myślę  myślę i co naskrobać nie wiem. Ponieważ dalej o niej myślę, a porady pani Rachel dopiero  wtapiam w życie.
    Może na początek ta pozycja jest dla wszystkich kobiet, które uważają, że są mało kobiece, chcą nabrać pewności siebie albo uważają, że czas zmienić swoje nastawienie do świata.
   Do poradników różnego rodzaju podchodzę dość sceptycznie. Ponieważ już lekturę kilku mam za sobą i nie wszystkie przypadły mi do gustu. Jednak do tego sympatia przyszła już przy pierwszych stronach.

Pani Rachael z humorem w jasny i prosty sposób daje Czytelniczkom porady. Ucieszyłam się, że autorka napisała tą książkę na własnym doświadczeniach. Co bardzo podkreśla i nie kryje się z anegdotami z własnego życia. Dzięki temu Czytelniczki łatwiej identyfikują się z panią Goover. Wiedzą, że nie są same z swoimi problemami, ponieważ kobiety na całym świecie mają podobne problemy.
 
   Każda dziewczyna za nim zacznie czytać tą książkę powinna odpowiedzieć sobie na pytanie jak postrzega kobiecość. Polecam również czytanie jednego rozdziału dziennie. Moim zdaniem  ułatwi nam to znacznie przyswajanie treści zawartych w tej pozycji.

  Autorka już na samym początku zaznacza, że poradnik jest napisany głównie dla pań, lecz mogą czytać go również panowie, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje wybranki. Osobiście nie poleciłabym go mężczyznom. Nie znajdą w nim nic dla siebie.

Po każdym rozdziale są przedstawione w punktach zasady.Książka zawiera także 35 ćwiczeń, które autorka  stosuje w pracy ze swoimi "pacjentkami'.W każdej chwili można do nich wrócić i poćwiczyć jeszcze raz.

To poradnik godny  uwagi. Zapewne pomoże wielu kobietom, trzeba tylko "otworzyć" się na to co che nam wskazać.Za możliwość przeczytania książki i cierpliwość serdecznie dziękuje: 
12 komentarzy:

 1. Oj, chyba muszę przeczytać tę książkę i wcielić w życie informacje w niej zawarte. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak niekoniecznie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Przekonuję się do poradników, a na temat tej książki czytałam już kilka pozytywnych recenzji c;

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam. Ogólnie rzecz ujmując to ciekawy poradnik, tylko niektóre porady trąciły szowinizmem. Gdy przeczytałam, że kobieta nie powinna dyskutować z mężczyzną na tematy intelektualne to sturlałam się ze śmiechu pod stół.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację nie z niektórymi poradami naprawdę ciężko się zgodzić, ale poradnik godny uwagi. Pozdrawiam!:)

   Usuń
 5. Gdy zobaczyłam nagłówek, przez chwilę zastanowiłam się, czy nie pomyliłam bloga. Ahhh, pokemony...
  Książka nie dla mnie.;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałam już dłuuugo jakiegoś nagłówka, aż w końcu znudzona zobaczyłam ten i wydał mi się odpowiedni. Teraz tylko jakiś szablonik znaleźć.Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Haha, ależ ja nic nie mam do pokemonów, jako mały dzieciak uwielbiałam je nawet oglądać.
   Właściwie szablon ładny.
   Tak przy okazji dziękuję za komentarze na blogu.;)

   Usuń
  3. A nie ma za co. Jak mam coś do powiedzenia to skomentuję. :)

   Też uwielbiałam Pokemony, nie których rzeczy nie warto zmieniać i nawet się nie chce.

   Usuń
 6. Oj, nie dla mnie takie poradniki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z poradnikami jest często taki problem, że porady w nich zawarte, są dość oczywiste. Czy ta książka nie będzie kolejną Książką z pomysłami na które już zdążyłam wpaść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie jest. Wiele porad zawartych w tym poradniku jest oczywistych gorzej jednak z wcieleniem je w życie. Poradnik jest godny uwagi, ponieważ autorka podpowiada jak zmienić swój sposób bycia, przekonuje, żeby się nie bać, tylko działać. :)

   Usuń

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)