niedziela, 2 grudnia 2012

"Melancholia sukuba"

Autor: Richelle Mead
Tytuł: Melancholia sukuba
Tytuł oryginalny: Succubus blues
Liczba stron: 332
Czas czytania: 3 dni
Moja opinia: Pewnego letniego wieczoru, który teraz wydaje mi się bardzo odległy, usiadłam z tą książką w dłoni i mieszanymi uczuciami. Gdyż każdy znajomy mówił mi co innego i może właśnie, dlatego zaczęłam ja czytać - chciałam wyrobić sobie zdanie na jej temat.

Otworzyłam i już od pierwszych stron polubiłam całą powieść. Autorka na samym początku funduje  zabawną scenkę  z udziałem głównej bohaterki przy czym uświadamia czytelnika na czym polega praca sukuba.- No dobra, jeśli już po krzyku, to pójdę wziąć kąpiel. - Uuu. Ciężkie jest życie sukuba. Chciałbym mieć taką fuchę. - Proszę bardzo, nasza strona szuka ochotników. Ale żeby być inkubem, musiałbyś być trochę ładniejszy. I milszy. - Nieprawda. Śmiertelne kobiety lecą na palantów.


   Georgina jest wysłanniczką piekieł już od czasów starożytnych.Jej praca dla upadłych polega na czerpaniu mocy i energii z seksu z śmiertelnymi. Piekło otrzymuje zły uczynek, ona energię życiową. Z roku na rok co raz trudniej utrzymać jej dobra formę przy zachowaniu swoich zasad, ponieważ ludzie nie mają takich zasad moralnych, zdrada nic nie znaczy.

          Oczywiście zapomniałem, że gdzie diabeł nie może, tam Georgine pośle

Georgina oprócz uwodzicielskiej postawy i  wyzywających strojów nie różni się niczym szczególnym od innych kobiet.Jest w niej, jednak to coś, co sprawia, że wszystkie spojrzenia są skierowane właśnie na nią. Otoczona jest uwielbieniem zarówno wśród mężczyzn, jak i nie których kobiet, lecz płeć piękna zwykle jej zazdrości. Ze strony na stronę okazuje się, że to przykrywka. w pewnym momencie zrobiło mi się jej żal. Przez wieki tuła się z poczuciem winy i problemami. Na dodatek w mieście zaczynają ginąć nie umarli i okazuje się, że Georgina może pomóc rozwikłać tą zagadkę wraz z przyjaciółmi.

            Jak można wrócić do bycia żoną, kiedy jest się czyjąś boginią?


    Pani Richelle pisze o wszystkim w przejrzysty sposób. Czytelnik w czasie czytania tej powieści otrzymuje szeroką gamę emocji, czym autorka zręcznie manewruje. Jakaś sytuacja wywołuje uśmiech i radość za chwilkę czujemy złość lub smutek.

- Byłaś całą noc z Sethem? - zapytał osłupiały Cody. - A który to Seth? - zapytał Hugh. - Ten pisarz - podsunął Peter. Diablik przyjrzał mi się z zainteresowaniem. - I co robiliście przez całą noc? - Czy możemy w tej chwili nie dyskutować o życiu miłosnym Georginy, nawet jeśli jest fascynujące? - Jerome spojrzał na mnie pytająco. - Chyba że ten Seth to ktoś o głębokiej moralności, facet z zasadami, któremu zamierzasz ukraść energię życiową, by wspierać misję szerzenia zła i jej wyższe cele. - Pierwsza część zdania się zgadza, druga nie. - Do cholery, muszę się napić.

    Polubiłam Georgine i jej przyjaciół. Historia tego sukuba wbrew pozorom wiele pokazuje. Otóż ukazuje świat zwykłej zagubionej kobiety, która popełniła błędy i płaci za nie wieki, aby jej najbliżsi za swojego życia nie musieli cierpieć.

Niektórzy piszą powieści, inni nimi żyją

     Książkę można przeczytać w jeden dzień. Specjalnie dzieliłam ją sobie, aby nie skończyła się za szybko.
Po jej przeczytaniu miałam lekki niedosyt na szczęście jest jeszcze kilka pozycji o tym intrygującym sukubie.

    Polecić mogę ją chyba wszystkim. Każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie. Lekki język, szybka akcja. Odradzam ją osobą, które nie lubią scen erotycznych, ponieważ w książce trochę ich jest, jednak nie powinny one przeszkadzać czytamy przecież o sukubie kimś kto czerpie z takich rzeczy energię życiową, więc w sumie nie dziwie się, że występowały takie sceny.Nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po następną cześć.

Za pożyczenie książki dziękuje Czarnemu Kapturkowi. ;D

9 komentarzy:

 1. haha, ja uwielbiam Georginę. ;)
  i nie ma za co, cieszę się, że ci się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest za co, gdybyś mi jej nie pożyczyła chyba bym po nią nie sięgnęłam, a było warto.
   Też uwielbiam Georginę jest świetna. :D

   Usuń
 2. A mnie nie przekonałaś niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Noo ona jest świetna, chyba wypożyczę pozostałe części. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja muszę upolować czwartą część, na tyle mnie zaintrygowała po przeczytaniu kupionego pakietu:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sobie na razie daruję ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka leży w zasięgu mojego wzroku:D zobaczymy czy na prawdę jest warta polecenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa Twojego zdania na temat tej książki. Osobiście bardzo mi się podobała.

   Usuń
 7. Książki o sukkubie mam w planach, ale wciąż nie mam czasu ich zrealizować.

  OdpowiedzUsuń

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)