czwartek, 6 czerwca 2013

"Poznajemy pojazdy"

 To kolejne trzy z ośmiu książeczek z serii "Poznajemy pojazdy". Tym razem mamy do z pojazdami dzięki, którymi ludzie mogą uratować życie komuś innemu. W tym przypadku to strażacy i ratownicy medyczni. :) Za ich pracę powinniśmy być  bardzo wdzięczni. Uważam że obowiązkiem starszych jest uświadomić młodych jaką ciężką pracę wykonują takie osoby. Również to, że taka z pozoru ciężarówka jest kluczowym przedmiotem w ich pracy.

Bardzo spodobało mi się, że autorka umieściła dokładny opis pojazdów, co się w nich znajduje oraz jaka część do czego służy.

Ostatni pojazd za to ułatwia pracę głównie rolnikom.  Nie ma osoby, która nie widziała by traktorów. Ale czy dziecko zdaje sobie sprawę do czego naprawdę służy taka maszyna.Dzięki tej serii młodemu czytelnikowi w większym stopniu przybliża się pojazdu bez których nie obyłoby się społeczeństwo, a jakby dało radę to przecież było by im ciężko.
Oczywiście jak ostatnim razem ilustracje i obrazki są świetnie wykonane. Chyle czoła ilustratorowi. :)
Polecam dzieciom od 4 lat.


Autor: Izabela Jędraszek
Liczba stron: 10
Czas czytania: 10 minut
Rok wydania: 2012


Przeczytałam w ramach akcji "Odnajdź w sobie dziecko"

2 komentarze:

  1. Szczerze mówiąc jeszcze chyba nie natknęłam się na żadną z tych książeczek, a wyglądają zachęcająco. Muszę poszukać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczki zaciekawią chyba nie tylko chłopców.

    OdpowiedzUsuń

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)