środa, 28 grudnia 2011

"Dama,walet,dwójka trefl"

Autor: Jackie Stevens
Tytuł: Dama,walet,dwójka trefl
Tytuł oryginalny: Double end redouble

Liczba stron: 126

Czas czytania: 2 godziny


Moja opinia: Książki z tej serii są świetne.Dla relaksu,na wieczór,nudę.Mam juz kilka za sobą i żadnej nie dałam bym opinii beznadziejna.Tak samo jest i w tym przypadku.
Dama,walet i dwójka trefl to świetna,zaskakująca i dająca do przemyśleń opowieść.
Główna bohaterka to Heather poznajemy ją w chwili lądowania w Denver.Jest bardzo zdenerwowana i rozczarowana,lecz nie jest to  dla niej nowość to któraś przeprowadzka  w całym jej krótkim w życiu.Jej rodzice bardzo się cieszą i są podekscytowani szczególności  matka,jednak nasza bohaterka podchodzi bardzo sceptycznie i wrogo nastawiona.Zdaje sobie,że nie może się z nikim zaprzyjaźnić i przywiązać się do tego miejsca,aby później nie cierpieć. Jednak staje się inaczej niż ona sobie obiecała.Poznaje wspaniałych ludzi w klubie brydżowym oraz w szkole oraz chłopaka,który ją rozumie.
Autorka pisze w sposób taki,że nie można oderwać się od tej książki.Aby dowiedzieć się o co chodzi trzeba przeczytać jeszcze kilka stron.Jednak wszystkiego dowiadujemy się dopiero przy końcu.Żadna z tych cech nie utrudnia czytania,fabula jest dosyć ciekawa.Czyta się ją szybko,jest napisana językiem młodzieżowym.

Opis książki:Dla Heather przeprowadzka do Denver nie jest niczym nowym - przeprowadzała się już nie raz. Nie wierzy rodzicom, którzy zapewniają, że tym razem będzie inaczej, i stara się nie zawiązywać przyjaźni, żeby nie cierpieć przy rozstaniu. Czy uda jej się pokonać własne lęki i pozwoli sobie pomóc?

4 komentarze:

  1. Parę lat temu czytałam kilka książek z tej serii. Całkiem miło je wspominam, ale to nic specjalnego. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam dosyć duzo książek z tej seri. Jest to typowa "młodzieżówka".

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedy znajdę czas, ją przeczytam. Teraz jestem ogólnie zwalona książkami :) Świetna recenzja:)

    OdpowiedzUsuń

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)