środa, 24 sierpnia 2011

"Cudowna przemiana"

Autor: Nikki Danner
Tytuł: Cudowna przemiana
Tytuł oryginalny: Face up to love
Liczba stron: 126
Czas czytania: 1 godzinaMoja opinia: Już od pierwszych stron polubiłam główną bohaterkę-Amandę.Była miła,zabawna,urodzona malarka,lecz bardzo zakompleksiona.Chodziła często bardzo nie chlujnie ubrana.Chcę zmienić swój wygląd i po rozmowie z mamą w końcu idzie do salonu kosmetycznego,z którego wychodzi odmieniana i  szczęśliwa.Jednak życie towarzyskie zaczyna zajmować jej tyle uwagi że nie ma czasu na nową przyjaciółkę,chłopaka i co gorsza sztukę.Diametralnie się zmienia i z początku Amandzie to pasuje po pewnym czasie,gdy traci kontakt ze starymi przyjaciółmi rodziną i zrywa z nią ukochany.Rozumie swoje błędy stara się to na prawić.Ale czy się jej uda ? Czy przyjaciele i rodzina wybaczą jej?Polecam.Warto poświęcić na nią czas.
           Jeszcze kilka słów o samej treści.Książkę szybko się czyta i przyjemnie.Powtarzam to przy prawie każdej recenzji książek z tej serii,ale co mogę na to poradzić,tak jest i myślę że tak będzie przy wielu lekturach.
      Bardzo polubiłam autorkę "Cudownej przemiany".W wyjątkowy sposób przekazywała nam przygody Amandy i jej najbliższych .W jednej chwili było mi żal kogoś w następnej śmiałam się do łez.


Opis książki: Amanda wcale nie jest szczęśliwa, że wszyscy widzą w niej utalentowaną początkującą malarkę. Marzy o tym, by koledzy ze szkoły - zwłaszcza jeden z nich - dostrzegli w niej dziewczynę. Wpada więc na pomysł, by zupełnie odmienić swój wygląd. Po jednej wizycie Amanty w salonie piękności jej życie zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dziewczyna zdobywa nowych przyjaciół, jest zapraszana na przeróżne imprezy, słowem - zyskuje w szkole ogromną popularność. Niestety nic w życiu nie ma za darmo, Amanda nie zmienia się tylko zewnętrznie. W wirze nowych przyjaźni i spotkań towarzyskich, przestaje być sobą, zapomina o tych, na których kiedyś jej najbardziej zależało. Co gorsza Jordan - chłopak o jakim zawsze marzyła - wyraźnie wolał dawna dziewczynę. Czy Amanda wyciągnie właściwe wnioski? Czy zrozumie co jest dla niego najważniejsze? czy odzyska ukochanego?     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)