niedziela, 14 sierpnia 2011

"Naznaczona"

Autorki: P.C. Cast + Kristin Cast
Tytuł: Naznaczona 
Tytuł orginalny: Marked
Liczba stron: 350
Czas czytania: 2 dni


Moja opinia:  Naznaczona jest to pierwszy tom "Domu nocy".Tą jak i wszystkie książki z tego cyklu napisał duet dwóch kobiet matki (P.C. Cast) i córki (Kristin Cast).Sadze że ich relacje są dosyć dobre co można wywnioskować z podziękowań na początku książki.Takich pisarskich "par" jest mało-szkoda. Te dwie kobiety powinny być przykładem dla wielu matek i córek,że można coś wspólnie robić z pasją i najlepsze oraz  najważniejsze wsparcie zawsze otrzymamy wśród najbliższych.
               Bardzo żałuje że szybciej nie zdecydowałam się przeczytać tej serii.Naprawdę jest rewelacyjna,napisana językiem młodzieżowym,przyjemnie, szybko się ją czyta.
               Zoey główną bohaterkę poznajemy,gdy ma problemy w domu z mamą i ojczymem.Sądzi,że jej jedyną rodziną są przyjaciele ze szkoły i babcia.Pewnego dnia wszystko się zmienia zostaje naznaczona czyli rozpoczęła przemianę w wampira.Musi opuścić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania i przenieść się do specjalnej szkoły dla adeptów.Pomimo chęci znowu nie jest zbytnio przeciętna bogini obdarzyła ją łaskami.Zoey wraz przyjaciółmi Erin,Steav Rea,Shunne musi poradzić sobie z wieloma problemami  Polecam wszystkim!:)


Opis książki: Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.

       Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch.
Jak pewnie zauważyliście,a może nie dodałam jeden mały szczególik.Od teraz będę dodawać orginalne tytuły zagranicznych książek.

1 komentarz:

Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna, więc Czytelniku zostaw po sobie ślad.:)